nazwa: pow. użytkowa: do: nr projektu:
znaleziono
projektów:

Pracownia

> zobacz więcej

Typ budynku

> zobacz więcej

Poddasze

Dach

Garaż

Technologia

Pokaż
LIMA dom letniskowy, całoroczny
- wersja podstawowa
(DB 10359)
(1/1)

Pracownia: ProArte, autor projektu: ProArte

Zamknij
Pokaż
pow. użytkowa 56,17m2 kubatura 306,00m3 kąt dachu 43°
pow. zabudowy 61,35m2 wys. pomieszczeń b/d wymiary budynku 9,75m x 7,50m
pow. dachu b/d wys. budynku b/d min. wym. działki 15,65m x 15,45m

Parter: 49,85 m2(49,85 m2)

Rzut  projektu LIMA dom letniskowy, całoroczny
Lp.OpisPowierzchnia
Łazienka3,69 m2
Komunikacja4,35 m2
Wiatrołap3,00 m2
Kuchnia7,22 m2
Pokój dzienny z aneksem sypialnym16,74 m2
Weranda14,85 m2

Poddasze: 17,42 m2(17,42 m2)

Rzut  projektu LIMA dom letniskowy, całoroczny
Lp.OpisPowierzchnia
Pom. gospodarcze1,14 m2
Pokój6,14 m2
Sypialnia8,24 m2
Komunikacja1,90 m2

Opis projektu

\\\"Lima\\\"
Domek letniskowy Lima jest dostępny także w wersji całorocznej. Budynek nie jest podpiwniczony, ale jego atutem jest zapewne fakt, iż posiada poddasze. Wejście zostało umieszczone w niewielkim pseudoryzalicie, tworzącym dodatkową przestrzeń wewnątrz domu. Elewacja boczna lewa została rozbudowana o zadaszony taras – miejsce szczególnie ważne, gdy potrzebujemy wypoczynku na świeżym powietrzu.
Do domu wchodzimy przez, umieszczony we wspomnianym pseudoryzalicie, wiatrołap, w którym można urządzić schowek na zbędne wewnątrz sprzęty. Następnie przechodzimy do komunikacji, z której możemy się udać w dowolne miejsce parteru.
Od strony południowo-wschodniej domu mamy łazienkę z miejscem na wannę. Kolejnym pomieszczeniem w tej części domu jest, oddzielona od reszty pomieszczeń, kuchnia.
Z komunikacji można także przejść do obszernego pokoju dziennego, gdzie dodatkowo został wydzielony aneks sypialny. Tutaj także zostało przewidziane wyjście na obszerny taras
z wyjściem do ogrodu.
Poddasze natomiast to ciekawa kombinacja niezwykle funkcjonalnych pomieszczeń. Przewidziano tutaj miejsce na obszerną sypialnię, której okna wychodzą na zachód.
Po przeciwnej stronie zaprojektowano mniejszy pokój, który możemy zaadaptować
w dowolny sposób – przeznaczając go na kolejną sypialnię, czy też zaciszne miejsce pracy. Mamy tutaj jeszcze pomieszczenie gospodarcze, przydatne w każdym domku letniskowym. Umieszczenie go na piętrze, może pomóc w chronieniu przed złodziejami przechowywanego tu sprzętu.
Projekt Lima jest rozwiązaniem całkowicie satysfakcjonującym dla kilkuosobowej rodziny, pragnącej wygodnego domku letniskowego.

Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.

Opis technologii

\"\\"\\"\"

Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych \\\"POROTHERM\\\".Strop gęstożebrowy „POROTHERM”o gr. 23 cm.. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje możliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.

Źródłem ciepła dla celów c.o. jest ogrzewanie elektryczne. Jako elementy grzejne zastosowano grzejniki konwewktorowe płytowe.
Ciepła woda będzie uzyskiwana z przepływowego podgrzewacza wody.

DOBRY DOM

ul. Wrzesława Romańczuka 6, 35-302 Rzeszów

9:00-17:00

17 852 52 20