nazwa: pow. użytkowa: do: nr projektu:
znaleziono
projektów:

Pracownia

> zobacz więcej

Typ budynku

> zobacz więcej

Poddasze

Dach

Garaż

Technologia

Pokaż
FLORENCJA dom letniskowy
- wersja podstawowa
(DB 10348)
(1/1)

Pracownia: ProArte, autor projektu: ProArte

Zamknij
Pokaż
pow. użytkowa 41,23m2 kubatura 249,00m3 kąt dachu 30°
pow. zabudowy 52,19m2 wys. pomieszczeń b/d wymiary budynku 9,60m x 6,00m
pow. dachu b/d wys. budynku b/d min. wym. działki 15,60m x 14,15m

Parter: 49,23 m2(49,23 m2)

Rzut  projektu FLORENCJA dom letniskowy
Lp.OpisPowierzchnia
Wiatrołap3,57 m2
Łazienka3,84 m2
Kuchnia7,06 m2
Pokój dzienny z aneksem sypialnym18,53 m2
Sypialnia8,23 m2
Taras8,00 m2

Opis projektu

\\\"Florencja\\\"
Ten domek letniskowy, o prostej bryle, jest przeznaczony dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania. Kąt nachylenia dachu pokrytego dachówką ceramiczną wynosi 30. Główne wejście do domku zostało umieszczone pod niewielkim zadaszeniem, które tworzy uroczy ganeczek. Florencja dzięki niemu zdaje się zapraszać nas do środka.
Do pomieszczeń wewnątrz domu wchodzimy przez wiatrołap, łączący wszystkie pomieszczenia – w tym projekcie zrezygnowano bowiem z komunikacji, dzięki czemu zyskano więcej miejsca na pomieszczenia użytkowe. Do ścian południowej i zachodniej przylega obszerna łazienka z miejscem na wannę. Następnie mamy tutaj miejsce na urządzenie zamkniętej kuchni z bezpośrednim przejściem do pokoju dziennego, gdzie możemy spożywać przygotowane posiłki. Ponadto pokój dzienny został połączony z jedną sypialnią, druga sypialnia natomiast, została oddzielona od reszty domu i stanowi autonomiczny pokój.
Na uwagę zasługuje fakt, iż z pokoju dziennego można wyjść na taras, który
od wiosny do jesieni, może stać się także jadalnią. Jeżeli zdecydujemy się na całoroczną wersję projektu domku, posiłki będzie można spożywać także w pokoju dziennym, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni. Sam taras natomiast możemy także wykorzystać jako miejsce zabaw dla dzieci lub też urządzić tutaj specjalne miejsce do grillowania, cieszącego się od pewnego czasu ogromną popularnością.
Florencja posiada niewątpliwie jedną ogromną zaletę – dwie sypialnie, które nie stanowią standardowego rozwiązania, gdy chodzi o tego typu projekty. W takim domku wygodnie mogą wypoczywać nawet cztery osoby. Okazuje się, że prosta bryła budynku, pozwala na rozmieszczenie pomieszczeń w taki sposób, by zyskać jak najwięcej miejsca. Jeżeli szukasz ekonomicznego, funkcjonalnego, prostego domku letniskowego, to zapewne warto rozważyć właśnie tę propozycję.

Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.

Opis technologii

\"\\"\\"\"

Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych \\\"POROTHERM\\\". Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.

DOBRY DOM

ul. Wrzesława Romańczuka 6, 35-302 Rzeszów

9:00-17:00

17 852 52 20